Türkiye hafta sonu Odatv okudu: Gündeme damga vuran özel haberler

Odatv hafta sonu Türkiye’nin nabzını en özel haberleri ile tutmaya devam etti. Hürrem Elmasçı’nın en sansaryonel yazıları, yerel seçimler yaklaşırken adaylıklarla ilgili en doğru kulis bilgileri, Odatv Youtube’nın en çarpıcı haberleri ile haftasonu okuyucularına ilkleri yaşattı.

İşte o haberler:

Türkiye nefesini tutmuş İlk Türk uzay yolcusu Hava Pilot Albay Alper Gezeravcı’yı konuşurken, Gezeravcı hakkında çok dikkat çekici bir gerçek ortaya çıktı. Gezeravcı’nın üsteğmenken FETÖ kumpasları ile TSK’dan ihraç edildi. Gezeravcı görevden atıldığı dönemde 15 Temmuz hain darbe girişiminde önemli bir yere sahip olan Adana İncirlik Hava Üssü’nde görev yapıyordu. İhraç süreside Gezeravcı’yı sorgulayan istihbaratçı subaylar ve üs komutanı daha sonra FETÖ’den tutuklandı. Ancak direniş bitmedi Gezeravcı askeri casusluk dosyasında 17-25 Aralık’tan sonra geri dönmek için açtığı davayı kazandı ve 2020’de göreve döndü.

Türkiye’nin ilk astronotu: FETÖ’ye karşı nasıl direndiGüncel

Hürrem Elmasçı eski CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu 8 Ocak günü Adalar Adliyesi’nde anlaşmalı bir boşanma gerçekleştiğini yazdı. Boşanma sonrasında da en merak edilen şey Kaftancıoğlu’nun soyadını kullanıp kullanmayacağıydı.

Canan Kaftancıoğlu boşandı… Yeni işi bakın ne oldu.. Kaftancıoğlu soyadı kalacak mı.. Rocky kimdeGüncel

Yine Hürrem Elmasçı Canan Kaftancıoğlu’nun boşanmasına yönelik yine bir dikkat çekici ayrıntıları öne çıkartttı. Canan Kaftancıoğlu’nun ilk yazıda yalanladığı bilgilere dair çarpıcı sözler yazan Hürrem Elmasçı şunları söyledi; “Madem Kaftancıoğlu soyadını kullanmıyorsunuz, kızlık soyadınızı da açıklayıverseydiniz sayın Canan Şahin… Onu da geçtim, boşanma protokolünü, tapu kayıtlarını yayınlayın o zaman, herkes görsün ne doğru ne yalan…”

Kaftancıoğlu soyadını “kullanmıyorum” demiş… Hodri meydan Canan Şahin.. Kim yalancı çıksın ortayaGüncel

Odatv ünlü iş insanı Rahmi Koç’un Şişli Belediye başkanlığına aday adayı olan Aylin Kotil için Ekrem İmamoğlu’na yazdığı iddia edilen mektubu dile getirdi. Adaylık için sahalara inen ve Şişli’nin her yerine “Kotil” yazılı pankartları asılan Aylin Kotil için Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç’un devreye girdiği öğrenildi.

Rahmi Koç’tan İmamoğlu’na mektup: Aylin’i aday yapınızSiyaset

Odatv Youtube gündemin bir adım ötesinde bambaşka bir konuyu kayda aldı.Sovyetler Birliği’nin kurucusu Lenin ölüm yıl dönümünde bilinmeyenleri seslendirdi. Sosyalist devrimci Lenin ölümünün 100. yılında böyle anlatıldı.

Lenin’in ataları Tatar mı, Çuvaş mı… Soyu Müslüman mı…Güncel

Odatv Youtube yine tarihin bilinmeyenlerini okuyucularına sundu. Osmanlı’nın cüceleri… Osmanlı’da sarayın içinde her zaman 5 ila 10 arası cüce olurdu. Bu cüceler Enderun-u Hümayun’da tahsil ve terbiye görürlerdi. Onların asıl görevi padişahları eğlendirmekti. Cüceler aslında soytarı değildi. Daha çok zekâları, kültürleri ve esprileriyle tanınırlardı.

Osmanlı’nın cüceleri… Gereksiz esprisi ölümüne neden olduKültür – Sanat

Türkiye, ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın uzay macerasını konuşurken bundan yaklaşık 70 sene önce Bandırmalı bir avuç idealist liselinin inadı, dünyanın ilgisini çekti… Bandırma Füze Kulübü liseden bir süre sonra ayrılarak “Bandırma Havacılık ve Uzay Araştırma Derneği” ismiyle resmiyet kazandı. Odatv okuyucuları bunu Odatv’den öğrendi.

Sene: 1957… Bir avuç idealist liseli: Türkiye’nin ilk ‘uzaycılarını’ bilir misinizGüncel

Bakan Mehmet Şimşek’in göreve getirdiği MB Başkanı Hafize Gaye Erkan ile aralarının açıldığı basında ardı arkası gelmeyen haberlerle sunulurken perde arkasını Odatv sundu.

Mehmet Şimşek – Gaye Erkan krizi: Servis haberler yarışı… Arkasında kim varGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir