iPhone 16 Yeni Bir Termal Tasarım İle Gelebilir

iPhone 15 serisi bazı aşırı ısınma sorunları ile piyasaya çıkmış ancak Apple bir yazılım güncellemesi ile performans kaybı olmadan bu sorunu aşmıştı. Şimdi ise Kosutami adlı bir X kullanıcısı şirketin iPhone 16 serisinde aşırı ısınmayı azaltmak için yeni bir termal tasarım sunmayı planladığını ileri sürdü.

Kosutami X’te paylaşılan gir gönderide, Apple’ın iPhone 16 serisi için grafen termal sistemi üzerinde çalıştığını, iPhone 16 Pro modellerine ise aşırı ısınmayı azaltmak için metal pil muhafazaları eklenebileceğini paylaştı.

Grafen, şu anda iPhone soğutucularında kullanılan bakırın aksine yüksek termal iletkenliğe sahip. Apple bir süredir termal yönetim için grafenle ilgileniyor ve taşınabilir cihazlarda ısı dağıtımına yönelik malzeme keşfiyle ilgili patent başvurusunda bulunuyor.

Apple’ın daha önce Apple Watch Series 7 akıllı saatlerinin pilini siyah folyo kaplamalardan metalden yapılmış pillere geçirdiğini hatırlatalım. Bu anlamda şirketin ‌iPhone‌’da da benzer bir değişiklik yapması mümkün.

Diğer taraftan iPhone 16 serisinin özel yapay zeka özellikleriyle donatılabileceğinin ileri sürüldüğünü de söylemeden geçmeyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir