Harley Quinn’i ilk seslendiren Arleen Sorkin hayatını kaybetti

Harley Quinn’in yaratılmasına ilham olan ve karakteri ilk defa seslendiren oyuncu Arleen Sorkin, 67 yaşında hayatını kaybetti. Sorkin, DC Evreni’nin animasyon dünyasında Dr. Harleen Frances Quinzel’e hayat vererek tanınıyordu.

Kayıp Rıhtım’ın aktardığı habere göre, Mark Hamill, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Arleen Sorkin’i kaybettiğimizi öğrendiğimde yıkıldım. Sadece harika bir yetenek değil, aynı zamanda harika bir insandı. Sadece onunla çalıştığım için değil, aynı zamanda arkadaşı olduğum için de minnettarım. Ailesine ve sevdiklerine en içten başsağlığı dileklerimi gönderiyorum” ifadelerini kullandı.

DC Studios’un eş başkanlarından biri olan James Gunn da Instagram üzerinden yaptığı paylaşıma, “Birçoğumuzun sevdiği karakterin yaratılmasına yardımcı olan Harley Quinn’in inanılmaz yetenekli orijinal sesi Arleen Sorkin, huzur içinde yat. Ailesine ve arkadaşlarına sevgiler” notunu düştü.

Arleen Sorkin televizyon kariyerine 1982 yılında Saturday Night Live’da bir arka planda oyuncu olarak başladı. 1987 yılında “Duet” adlı sit-comun kadrosunda yer aldı ve Geneva rolünü canlandırdı. Ardından, “Open House” (1989), “Dream On” (1990) ve “Perry Mason: The Case of the Killer Kiss” gibi yapımlarda yer aldı.

1992 yılında “Batman: The Animated Series”te Harley Quinn karakterini seslendirmeye başladı. Bu rolü, “Superman: The Animated Series”, “Batman Beyond: Return of the Joker”, “Gotham Girls”, “Justice League” ve “Static Shock” gibi diğer yapımlarda da sürdürdü. Ayrıca, “Batman: Arkham Asylum”, “DC Universe Online” ve “DC Universe Online: The Last Laugh” gibi DC video oyunlarında da Harley Quinn’i seslendirdi.

Arleen Sorkin aynı zamanda NBC’nin gündüz dizisi “Days of Our Lives”ta Calliope Jones Bradford karakterini canlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir