Bakan Bayraktar ile görüşen Maduro: Muhteşem

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesini ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile yaptığı görüşmeye ilişkin, “Alparslan Bayraktar ile muhteşem görüşme” ifadesini kullandı.

AA’nın aktardığına göre, Maduro, sosyal medya hesabı X’ten Bakan Bayraktar ile yaptığı görüşmenin fotoğraflarını paylaşarak, “Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile muhteşem görüşme. Her iki ülkenin faydasına olacak şekilde ticari alışverişimizin düzeyini yükseltmek amacıyla enerji ve madencilik konularındaki ittifakları güçlendirmek için konuştuk ve fikir alışverişinde bulunduk” değerlendirmesinde bulundu.

BAYRAKTAR: İLİŞKİLER FARKLI BİR BOYUTA TAŞINDI

Bakan Bayraktar da sosyal medya hesabındaki paylaşımında, “Karakas ziyaretimizde Venezuela Devlet Başkanı Sayın Nicolas Maduro ile de görüşme fırsatı bulduk. Sayın Cumhurbaşkanlarımızın liderliğinde gerçekleştirilen karşılıklı resmi ziyaretler neticesinde iki ülke ilişkileri farklı bir boyuta taşınmıştır. Hedefimiz sağlam temeller üzerinde yükselen ilişkilerimizi enerji ve madencilik alanındaki işbirliklerimizle daha da büyütmek olacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir