BAE, İsrail’in Gazze’deki Hastaneye Saldırısını Kınadı!

BAE Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail saldırısında hayatını kaybedenler için baş sağlığı dilendi ve yaralıların bir an önce iyileşmesi temenni edildi. Açıklamada, “BAE, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki el-Ehli Baptist Hastanesi’ni hedef alan, yüzlerce kişinin ölümüne ve yaralanmasına yol açan saldırısını şiddetle kınar.” ifadesine yer verildi.

Sivilleri ve insan haklarını koruyan anlaşmaların hatırlatıldığı açıklamada, “Her iki taraftaki sivillerin uluslararası insancıl hukuk kapsamında tam olarak korunmasına” dikkat çekildi. Açıklamada, “şiddetin derhal durdurulması, sivillerin ve sivil kuruluşların hedef alınmaması gerektiği” vurgulandı.

Uluslararası topluma seslenilen açıklamada, “daha fazla can kaybını önlemek ve işgal altındaki Filistin topraklarında durumu daha da alevlendirmekten kaçınmak adına acil ateşkes sağlanması için çaba gösterme” çağrısı yapıldı. İsrail’in Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması sonucu ölenlerin sayısının 500’e yükseldiği bildirilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir