Hintli milyarder Türk şirketinin ürettiği Transformer otomobil karşısında şaştı kaldı… 10 milyon takipçisiyle aracı paylaştı

Gökmen Mert Kural

Türk şirketlerinin teknolojik gelişimi Asya’nın en zengin işadamlarının tam övgüsünü aldı. Türkiye’de otomotiv alanında şirket alan Hindistan’ın en büyük gruplarından Mahindra’nın patronu adeta Türk şirketinin ürettiği aracı yere göğe sığdıramadı.

10 milyon 700 bin takipçisiyle Hindistan’ın en popüler isimlerinden biri olan ve dünyaca ünlü film yıldızları ve siyasileri bu rakamla geride bırakan Mahindra Group’un milyarder patronu Anand Mahindra, Türk mühendislerinin tasarımı olan Transformer aracına adeta hayran kaldı. 2016 yılında Türk şirketi Letvision tarafından üretilen BMW otomobilinden yaratılan Transformer aracı için Mahindra, “Mucize” diye bahsetti. Attığı tweet’lerle bu hayranlığını gizleyemeyen Hintli milyarder, şirketin Ar-Ge birimi başkanını da tag’ledi. Mahindra, “Bir Türk Ar-Ge şirketi tarafından geliştirilen ve sergilenen gerçek bir transformers. Ar-Ge’mizde de böyle eğleniyor olmalıyız!” dedi.

230 BİN ÇALIŞANI VAR

900 bin kişi tarafından izlenen video için Hintliler, “Bu çok havalı!! Harika şeyler!, Bir saniye, “Vay canına, bu gerçekten etkileyici!, Böyle yenilikleri görmeyi her zaman çok seviyorum. Ar-Ge ekiplerimizin kesinlikle bunu hızlandırması ve oyuna biraz heyecan katması gerekiyor. Türk Ar-Ge şirketine teşekkürler!” “Bu nasıl mümkün olabilir!” gibi ifadeler kullandı. Türkiye’de birçok yatırımı bulunan Mahindra, tarım araçları şirketi Hisarlar ve traktör üreticisi Erkunt’u satın almıştı. 230 bin çalışanı olan Hintli şirket, otomotiv, bilişim, finans, savunma, havacılık, eğitim gibi alanlarda onlarca milyar dolarlık yatırıma sahip.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir