Erdoğan: Bu seçimde iki farklı zihniyet, iki farklı Türkiye hedefi yarışıyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Malatya Deprem Konutları Temel Atma ve 1442 Konut, 250 Köy Evi ile 47 Dükkanın Anahtar Teslim Töreni”ne katıldı.

Törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremlerde vefat edenlere rahmet, yakınlarına sabır diledi.

“Nerede olursak olalım, hangi işle uğraşırsak uğraşalım kalbimizde, kafamızda hep burayla, buradaki insanlarımızla birlikteyiz” diyen Erdoğan, “Biz asla bu depremi unutmadık, depremde kaybettiğimiz canları unutmadık, deprem yıkıntıları altında kalan hayalleri unutmadık. Ölenleri geri getiremeyiz ama onun dışkıdaki tüm kayıpları telafi etmekte kararlıyız. Şehirlerimizi en güzel haliyle yeniden ayağa kaldıracağız. Çünkü biz bu ülkeyi aşkla seviyoruz. Biz Malatya’ya sevdalıyız, kayısıya sevdalı olduğumuz gibi. Türkiye’ye sevdalıyız” ifadelerini kullandı.

‘BU KUTLU YÜRÜYÜŞÜ DEVAM ETTİRECEĞİZ’

Seçimlerde Malatyalılardan destek isteyen Erdoğan, “Malatya ile yol yürüdükçe Türkiye Yüzyılı bize bir el uzatımı mesafede. Malatya ipini, Kandil’deki PKK’lıların eline verenlere yar olur mu? Bu Malatya Pensilvanya’daki FETÖ’cülere gülücük dağıtanlara yar olur mu? Bu Malatya kumar masası kurup, milletin ve devletin geleceğini ortaya sürenlere yar olur mu? Siz bu işi bitirdiniz. Malatya’ya bunlara en güzel cevabı sandıkta vermek yakışır. Hamdolsun bu şehir bizi hiç yalnız bırakmadı. İnşallah 14 Mayıs’ta hep birlikte bu kutlu yürüyüşü devam ettireceğiz” dedi.

Maraş merkezli depremlerde 872 bin bağımsız bölümün yıkık, acil yıkılacak, ağır ve orta hasarlı olduğunun tespit edildiğini söyleyen Erdoğan, “Malatya’da bu rakam 132 bine yakındır. Depremden 15 gün sonra Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza bağlı TOKİ vasıtasıyla kalıcı konutların yapımıyla ilgili ilk kazmayı vurmuştuk. Amacımız 319 binini 1 yıl içinde teslim edecek şekilde, 650 bin yeni konut ve köy evi yaparak şehirlerimizi normal hayatlarına döndürmektir. Malatya’da 70 bin konut ve 25 bin 300 köy evi inşa etmeyi planladık. Lider masa başında değil, işbaşında belli olur” diye konuştu.

Bugün Malatya’da 6 bin 700 konutun temelinin atılacağını dile getiren Erdoğan, “Bugüne kadar ihalesini yaptığımız 94 bin koyut ve köy evinden yaklaşık 43 binin temelini attık. Bunlardan Malatya’da inşa edeceğimiz 6 bin 700’ün temelini de bugün sizlerle beraber atarak ‘Ya Allah bismillah’ diyoruz. Bugün Malatya’da ayrıca Pütürge, Yeşilyurt ve Battalgazi’de daha önceki depremden dolayı hak sahibi olan 1692 kardeşimizin konutunun ve köy evinin anahtarlarını teslim edeceğiz” dedi.

‘BEN BUNLARI ANLATIRKEN DÜŞÜNÜN, BAY BAY KEMAL NE YAPTI?’

İktidarları döneminde Malatya’nın 8 ilçesinde doğal gaz kullanılmaya başlandığını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Enerjide 191 bin doğal gaz abonesi olan Malatya ve 8 ilçesine doğal gaz arzı sağladık. Önümüzdeki dönemde Arapgir, Arguvan, Doğanyol, Kale ve Pütürge’ye doğal gaz arzı sağlamayı planlıyoruz. Aslında hizmetlerimizin listesi çok uzun. Ben bunları anlatırken şöyle bir düşünün acaba bay bay Kemal ne yaptı? Bunun yaptığı bir şey var mı? Ziya Paşa ne güzel söylemiş; eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eser. Bay bay Kemal bir zamanlar SSK’nın genel müdürü değil miydi? SSK’nın genel müdürüyken aman ya Rabbim o hastanelerimizin hali neydi? Hastalarımız hastanede ölüyor ve orada rehin, rehine kalıyordu. Bay Bay Kemal sen bunların hesabını nasıl vereceksin? Şimdi ise bizim muhteşem hastanelerimiz var. Eğitim araştırma, şehir hastanelerimiz var ve hastanelerimiz dünyada övünç kaynağı. Şu Covid’de eğer bu hastanelerimiz olmasaydı bizim halimiz nice olurdu?”

‘ŞU SİYASİ MEVTALARA SANDIKLARI MEZAR EDELİM’

“Cumhuriyetimizin ilk asrını geride bırakıp yeni asra girmek üzere olduğumuz bu yılda Türkiye tarihi bir seçim yaşayacak. Bu seçimler ülkemizin ve milletimizin sadece gelecek 5 senesini değil, gelecek çeyrek asrını, yarım asrını belirleyecek. Siyaset sahnesini sizler de takip ediyorsunuz. Gelin 14 Mayıs’ta şu siyasi mevtalara sandıkları mezar edelim. Kimin ne yaptığı, ne dediği, kimin kimlerle yol yürüdüğü ortada. Ya şu CHP, PKK terör örgütünün parlamentodaki uzantılarıyla beraber yürümüyor mu? Terör örgütlerinin Kandil’deki ağababaları oradan talimat veriyor mu? Öyleyse bu yavrularımızı dağa kaçıran, bu terör örgütünün ağababalarına, onların parlamentodaki uzantılarına PKK’ya, YPG’ye, aklınıza ne gelirse, bunlara 14 Mayıs’ta hep birlikte bir ders veriyor muyuz?”

‘BU SEÇİMLERDE SADECE İTTİFAKLAR VE ADAYLAR REKABET ETMİYOR’

“Bu seçimlerde sadece ittifaklar ve adaylar rekabet etmiyor. Aynı zamanda bu seçimlerde Batı buraya talimat veriyor. İki farklı zihniyet, iki farklı Türkiye hedefi de yarışıyor. Bir tarafta son 21 yılda ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma atılımlarımızla, Türkiye vizyonumuzla, seçim beyannamemizdeki taahhütlerimizle. Artık TOGG’umuz var mı? Ülkemizin en büyük, dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu’yu televizyonlarda izlediniz mi? CHP’nin adamları, ekranlardaki kara yüzleri ne yapıyorlar? TCG Anadolu’muzu karalıyorlar. Bunlar TOGG’u da karalıyorlar.”

‘KARŞIMIZDA UCUBE BİR İTTİFAK VAR’

“Siz bu ülkede iktidar olduğunuz zamanlarda bir toplu iğne yapamadınız. Bir eseriniz var mı? Şu anda 10-11 tane büyükşehir belediyeniz var. Bu büyükşehir belediyelerinde ne yapıyorsunuz? Hiçbir şey yok. Kurdukları yedili masada her gün yeni bir kavgaya tutuşan, PKK’sından FETÖ’süne tüm terör örgütlerine gülücükler dağıtan, Kandil’den kimi gün aferin alan kimi gün zılgıt yiyen, sapık ve sapkın akımlarla iş birliği yapmaktan çekinmeyen… Bizim LGBT ile işimiz yok. Biz bu sapkın zihniyetlerle mücadele ediyoruz. Bizde kutsal aile kuruluşumuz var. Bizim aile kurumumuz kutsal, ona laf ettirtmeyiz. Her türlü yalanı ve iftirayı fütursuzca ortaya atan bir ucube ittifak var.

Şu anda ana muhalefetin yanındaki yavru muhalefet bunlar LGBT ile ilgili bir şey söyleyebiliyor mu? Duyamazsınız; çünkü söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Arkadaşı bay bay Kemal olandan başka ne beklersiniz? Bunların bizim gibi millete örnek gösterebilecekleri tek bir eser yok. Bunların yıkmaktan, durdurmaktan ülkemizin savunma sanayisi atılımlarına dokunmaktan başka hiçbir vaatleri yok.”

‘ESER YOK, BOL HAKARET VE SAYGISIZLIK VAR’

“Bunların yasaktan, baskıdan, terör örgütleriyle ve vesayet güçleriyle yol yürümekten başka mazileri yok. Ne diyor, terörist başını çıkaracaklarmış. Diyarbakır’da 51 Kürt yavrumuzu öldüren, onların ölümüne vesile olan Selo’yu çıkartacaklarmış. Bizim hukukumuzda katilin yeri bellidir. Katillere yataklık edenler bellidir. Onun için Cumhur İttifakı’nın işbaşında kalması şart. Eser olmayınca, vizyon olmayınca, millete hizmet derdi olmayınca, ortada sadece çekişme, didişme, bol hakaret ve saygısızlık var. Bir de üç günlük siyasi çıkarları için bölücülerle, FETÖ’cülerle kol kola girmek gibi omurgasızlıkları var.”

‘BUNLARA BAKKAL DÜKKANI BİLE EMANET EDİLMEZ’

“Bir senede toplantı üstüne toplantı yapıp da kavgasız, gürültüsüz aday bile belirlemeyenler bu ülkeye huzur getirir mi? Daha yedi ortak birbirini idare edemeyenler 85 milyonluk Türkiye’yi idare edebilirler mi? Başında bulunduğu partiye kazandırdığı tek bir başarı olmayanın ülkeye hayrı olabilir mi? Ruhsuz, ufuksuz, vizyonsuz böyle bir ekibe bırakın Türkiye’yi, bırakın Malatya’yı bir bakkal dükkanı bile emanet edilemez.”

‘BU EKİBİN SİYASETTEN TASFİYE VAKTİ GELDİ’

“Sadece hayal satan, uçuk kaçık vaatlerle günü kurtarmaya çalışan bu ekibin siyasetten tasfiye vakti gelmiştir. Sizlerden bir cumhurbaşkanı yardımcılığı, iki-üç bakanlık kapmak için ülkenin kaderiyle oynayanlara dur demenizi bekliyorum. Sizlerden Türkiye Yüzyılı için ‘yarın değil hemen şimdi’ diyerek sandığa gitmenizi istiyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir